Kurz práce s kamerou


Osmička je televize, ve které se děti a mladí lidé učí pracovat s kamerou, sestavit filmový nebo televizní pořad, napsat scénář, a pak film nebo pořad natočit a sestříhat. Učí se pracovat se zvukem i s řadou zábavných filmařských metod, jako je například animace. Pracují pod vedením zkušených lektorek a lektorů, kteří jim pomáhají osvojit si technické základy a začít přemýšlet jako filmoví nebo televizní tvůrci a tvůrkyně.

Nabízíme účast na kurzech práce s kamerou a animace uživatelkám a uživatelům služeb občanských sdružení zaměřených na práci s lidmi s mentálním a kombinovaným hendikepem. Zveme také lidi, kteří by fungovali jako osobní asistentky a asistenti a zároveň by sami byli účastníky kurzu. Začneme se všichni společně učit od úplných základů, jakými jsou ovládání kamery, natočení ankety, odpovědi kamaráda nebo kamarádky, zvládnutí pracovního postupu (například natočit v několika záběrech, jak někdo připravuje svačinu nebo maluje obrázek). Postupně se dostaneme k samotné animaci předmětů, které chceme věnovat největší pozornost (pohybující se předměty, závody židlí na chodbě, lidé, kteří najednou mizí a znovu se objevují úplně jinde, fotografie, které se obarvují, odbarvují, mění kresbou, postupně tvorba animovaných hudebních klipů atd.).

Zkušenější děti z Osmičky nám budou pomáhat zvládat první kroky a zároveň se spolu s námi budou učit dalším dovednostem. Každý z nás dostane prostor naučit se pracovat s technikou, dokázat přemýšlet ve filmové řeči a jednou třeba zkusit za podpory ostatních natočit svůj vlastní krátký film, dokument nebo animované dílo (videoklip, krátký animovaný film, animované cvičení). Kdo bude mít chuť a čas, může se zapojit do natáčení hraného příspěvku, který bude ilustrovat příběh skrývající se za logem občanského sdružení Inventura.

První setkání se uskuteční ve středu 7. června 2006 od 17:00 hodin.Budeme se scházet pravidelně jednou za týden ve stejném čase přibližně na dvě hodiny, s výjimkou období letních prázdnin.Máte-li zájem účastnit se našich kurzů, kontaktujte nás na telefonním čísle 774 922 137 (Lenka Vochocová) nebo na e-mailové adrese: lenka@inventura.org.

Adresa Osmičky (místo, kde se budeme setkávat):

Přemyšlenská 1102/15

182 00 Praha 8

Odkaz na stránky dětské televize Osmička najdete na internetových stránkách o.s. Inventura: www.inventura.org

 

 
Materiály na serveru Dobromysl.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru.
Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti.
Tento server byl vytvořen za finančního přispění Evropských strukturálních fondů.
Názory zde prezentované vyjadřují postoje dodavatelů obsahu, a proto nemohou být v žádném případě považovány za oficiální postoj Evropské unie.
Dobromysl.cz, ISSN 1214-2107, Copyright (c) 2002 - 2013
MÁME OTEVŘENO? o.s. a dodavatelé obsahu
příspěvky, dotazy, spolupráce: redakce@dobromysl.cz