Máme doma autistu-Robina


 Našemu synovi je 6 let.Ve 3 letech diagnoza-dětský autismus.Všude kam se podívám, ať už to jsou média, tisk, filmy nebo veřejnost jako taková, všichni do jednoho si myslí, si představují, autistu jako Raimana. Prostě jako takový svéhlaví génius. Ale ono je to úplně jinak.

Syn má 6 a nemluví (do 2 let uměl aspoň máma, táta, papat, auto prostě jako každé dítě jeho věku), neumí se oblékat, osobní hygiena žádná, nosí pleny. Chodí do speciální školky, již třetí v pořadí. Postupem času zjišťuji, že v tomto státě není žádný odborník na tuto problematiku. Horší je to ještě v tom, že bydlíme v Praze a ani tady neexistují odborníci.

Kdo nám nejvíce pomohl? Lidé, kteří mají doma taky postižené dítě, ale hlavně láska k našemu Robíkovi a vědomí, že nejhorší není žít s ním, ale s jeho okolím jako např. úřady, doktoři, školství atp..Všem kdo mají jakkoli postižené dítě držím palce a obdivuji je. Jenom my víme jaké to je a pro laiky je to naprosto nepochopitelné a neuvěřitelné už i proto co jsem psal v úvodu.

JMÉNO AUTORA: Sláva

EMAIL_AUTORA: robin52@seznam.cz

 

 
Materiály na serveru Dobromysl.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru.
Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti.
Tento server byl vytvořen za finančního přispění Evropských strukturálních fondů.
Názory zde prezentované vyjadřují postoje dodavatelů obsahu, a proto nemohou být v žádném případě považovány za oficiální postoj Evropské unie.
Dobromysl.cz, ISSN 1214-2107, Copyright (c) 2002 - 2013
MÁME OTEVŘENO? o.s. a dodavatelé obsahu
příspěvky, dotazy, spolupráce: redakce@dobromysl.cz