Naše vytoužená holčička


 S manželem jsme se seznámily když mi bylo 14let.V mých 19 letech jsme si pořídili miminko, narodila se přez komplikace krásná zdravá holčička, pak až následovala svatba a 14 dní po ní jsme se štěstím zkoumali zda ta druhá čárka na těhotenském testu opravdu je....byla tam, ale naše štěstí netrvalo dlouho v 11tt jsem potratila.

Touha po miminku byla tak moc silná, že jsem nedbala rady lékařů a 6 týdnů po tom jsem otěhotněla, ani jsem nečekala, že to půjde tak rychle, těhotenství až na malé problémy, jako dlouho nízké HCG, krvácení, předčasné otevírání následně vyvolávaný porod proběhlo normálně, přibrala jsem jen 9kg což k mé vysoké váze bylo super. Porod byl rychlý ale malé se na svět moc nechtělo, narodila se lehce přidušená, měla pupečník okolo krčku a špatně rotovala ven. Když se narodila štěstím jsem plakala.

Představovala jsem si to jako u první dcerky ta plakala jen když měla hlad. Ale rychle jsem vystřízlivěla. Jen co jsem byly na pokoji spolu tak spustila a nepřestala....plakala 18měsíců...plakala je slabé slovo prostě rok a půl řvala. Nechtěla pít, mléka jsem měla až moc, ale museli jsme jí krmit stříkačkou, když jsme přešli na lahvičku šance na kojení jsem se vzdala tak jsme si nepomohli 60ml mléka pila i hodinu, trošičku se to zlepšilo když papala příkrmy lžičkou. Motoricky na tom byla více než dobře, ve 4měsících byla jak vojáček plazila se hned na to lezla a v 11měsících chodila. Ale stále řvala ve dne i v noci....nebyla noc aby spala v kuse dvě hodiny, nic nechtěla jen řvala bez slz.Vůbec nemluvila.

Každý mě ujišťoval, že je to normální ale já věděla, že není něco v pořádku, když si beze mě vydržela hodiny hrát s kamínkem, když jsem přestěhovala postýlku měla hysterický záchvat to samé je dodnes. Vše má své místo a nesmíme to změnit, i rituály jako obouvání bot, od tatínka se obout nenechá, do auta jí musím dát já, padne 19.00 a je nachystaná do postýlky a nesmíme se nikde zpozdit. Je toho mnohem více, ale po dnešním dni jsem tak unavená a nešťastná, že jsem se rozhodla napsat. Byly jsme u psychologa i psychiatra oba se shodli, že v jejím chování jsou autistické prvky a zde na stránkách jsem se dověděla, že toto tvrzení není správné. Čekáme na vyšetření specialistů v Praze. Nějak to nezvládám, jedno dítě živé, zvídavé a také potřebuje mojí pomoc a lásku ale já už nemám sílu.

JMÉNO AUTORA: leeeeena

EMAIL_AUTORA: leeeeena@seznam.cz

 

 
Materiály na serveru Dobromysl.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru.
Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti.
Tento server byl vytvořen za finančního přispění Evropských strukturálních fondů.
Názory zde prezentované vyjadřují postoje dodavatelů obsahu, a proto nemohou být v žádném případě považovány za oficiální postoj Evropské unie.
Dobromysl.cz, ISSN 1214-2107, Copyright (c) 2002 - 2013
MÁME OTEVŘENO? o.s. a dodavatelé obsahu
příspěvky, dotazy, spolupráce: redakce@dobromysl.cz