Audit ve vyšším stylu


PricewaterhouseCoopers (PwC) to je především poradenství, audit a daně. Vesmírna je kavárna s Pracovně-tréninkovým programem pro lidi s mentálním handicapem. Dvě odlišná prostředí a společný projekt.

Ten, kdo zabrousí do ulice Ve Smečkách v Praze 1, nenarazí jen na kabarety. Stoupá-li totiž náhodný chodec ulicí od Václavského náměstí výš a výš, narazí na kavárnu Vesmírna.

Kavárna je zázemím pro projekt podporující lidi s mentálním handicapem při jejich vstupu na otevřený pracovní trh. Projekt zastřešuje občanské sdružení Máme otevřeno?. Obsluha v kavárně není příliš odlišná od jiných kaváren. Hlavní rozdíl je v tom, že návštěvníka kavárny obsluhují lidé s mentálním handicapem. Ale vážení – ruku na srdce – je v tom opravdu takový rozdíl? Přijďte si udělat vlastní dojem. Klienti Pracovně-tréninkového programu si v kavárně za podpory asistentů zkouší obsluhu hostů, přípravu nápojů na baru, zkusí, co znamená být součástí pracovního kolektivu, brát na sebe zodpovědnost za vykonanou práci, rozumět pracovním vztahům a učí se mnohým kouzlům sociální komunikace. Proč to dělají? Aby v budoucnu uspěli v běžném zaměstnání.

Jenže není na světě jen práce kavárnické a asistent jde po práci domů.

Aby si člověk s mentálním handicapem „trénující“ ve Vesmírně mohl utvářet představu o pevnosti schopností nabytých ve Vesmírně a také o tom, jak fungují různá jiná pracovní prostředí, rozhodlo se vedení Vesmírny propojit trénink v kavárně s realitou otevřeného pracovního trhu. Prvním pokusem byla úspěšná výměnná akce s Café Emporio v roce 2008. Myšlenka pracovních stáží se začala konkretizovat a v roce 2009 mohlo dojít k realizaci pilotní akce – týdenní pracovní stáže klientů Vesmírny mimo prostředí kavárny. K realizaci však bylo potřeba účastníka ze světa byznysu.

Pokračuje-li náhodný chodec po zastávce ve Vesmírně ulicí ještě výš, narazí na ulici Ječnou a za rohem na něj již vykukuje prosklená budova PricewaterhouseCoopers. Právě tato firma se rozhodla s Vesmírnou spolupracovat a umožnila klientkám Vesmírny pilotní týdenní pracovní stáž v kavárně PwC Club.

Lucia Slezáková z Pricewaterhouse Coopers velmi vstřícně pomohla zorganizovat pracovní stáž pro tři klientky z kavárny Vesmírna. Dá se říct, že to byla akce plná očekávání pro všechny zúčastněné. Slečny z Vesmírny čekala týdenní práce v neznámém prostředí, s cizími lidmi. Zaměstnance PwC Clubu čekala nová zkušenost – přijmout do týmu na celý týden pracovníky s mentálním postižením. Hosty PwC Clubu čekalo překvapení v podobě obsluhujících stážistek.

Z pohledu koordinátorky Pracovně-tréninkového programu Jany Hrazdilové lze celou akci jen chválit: „Vedení PwC nám velmi vyšlo vstříc. Energicky a s chutí zkusit něco nového zprostředkovala Lucia Slezáková našim klientkám týdenní pracovní stáž mimo kavárnu. Je to pro ně obrovská zkušenost, ze které čerpají dodnes. Zaměstnanci PwC Clubu byli skutečně vstřícní a otevření – komunikace s klientkami a veškerá spolupráce proběhla velmi dobře a příjemně.Všechny tři klientky byly z nového prostředí nejprve nejisté, ale po prvním pracovním dni v PwC Clubu už se v dalších dnech na práci jen těšily“.

Obsluha hostů, úklid špinavého nádobí v době obědů, leštění stolů, příborů, to byly hlavní činnosti, které měly stážistky na starosti.

A co bylo smyslem celé akce? Stážistky se přesvědčily o tom, že dovednosti naučené za pomoci asistenta ve Vesmírně mohou použít v jakékoliv jiné práci a bez asistence. Viděly, že existuje i jiné pracovní prostředí než to „vesmírné“ a získaly cennou pracovní zkušenost v PwC. To je výborná vizitka pro jejich budoucí snahu získat práci na otevřeném pracovním trhu. Z akce měl plynout užitek nejen stážistkám. Zaměstnanci PwC mohli zažít přítomnost pracovníka s mentálním postižením, který je součástí kolektivu. Mohli vidět, že spolupráce s člověkem, který má mentální handicap, je prostě možná.

Berme to jako inspiraci: zaměstnat člověka s mentálním handicapem? Nebo mu poskytnout pracovní stáž? Proč ne? V PricewaterhouseCoopers to klaplo skvěle a těšíme se brzy na další spolupráci.

Zdroj: Máme otevřeno? o.s, www.mameotevreno.cz

 

 
Materiály na serveru Dobromysl.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru.
Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti.
Tento server byl vytvořen za finančního přispění Evropských strukturálních fondů.
Názory zde prezentované vyjadřují postoje dodavatelů obsahu, a proto nemohou být v žádném případě považovány za oficiální postoj Evropské unie.
Dobromysl.cz, ISSN 1214-2107, Copyright (c) 2002 - 2013
MÁME OTEVŘENO? o.s. a dodavatelé obsahu
příspěvky, dotazy, spolupráce: redakce@dobromysl.cz