Mezinárodní den autismu - v Čechách o něm ví málokdo


OSN přijala 2. duben jako Světový den autismu a jako uznání tohoto dne bychom rádi podpořili osvětu autismu i u nás. Jedním z projektů je mezinárodní kampaň s názvem ,,Light It Up Blue," která se ve světě stala již tradicí. Z 1. na 2. dubna osvěcují firmy a společnosti svoje budovy modrým světlem a tím dávají najevo, že jim problematika autismu není lhostejná. Modré světlo tak pomáhá zaměřit pozornost na autismus, poruchu, která ovlivňuje přibližně 67 000 000 lidí na celém světě a s touto diagnózou se rodí každé 110. dítě, což jsou obrovská čísla, která znepokojují představitele státu v řadě zemí. K akci ,,Blue Ligt It Up" se připojily více než dvě stovky staveb po celém světě, které se 1. a 2. dubna rozzáří modře. (např. magistrát a Národní koncertní síň v irském Dublinu, radnice obce Nikósie na Kypru, Empire State Building a 30 Rockefeller Center v New Yorku, Willis Tower v Chicagu, CN Tower v Torontu, zvonice v Austrálii, a stovky dalších, kteří se budou podílet na světle modré kampani).


V Čechách jsme oslovili s touto kampaní velký počet firem a společností, dokonce mezinárodní organizace Autism Europe oslovovala Pražský Hrad, ale vypadá to, že se k této kampani připojí pouze firma LBBW Bank, která modře osvítí kopuli na Václavském náměstí. Modré nasvícení bude trvat přibližně od 20 do 22 hod dne 1. 4. Několik dalších firem se připojí tím, že 1. 4. přijdou zaměstnanci v modrých tričkách.

Další aktivitou ve prospěch osvěty autismu, kterou pořádáme, je charitativní zumba, která se koná 2. 4. v Paláci Charitas, Karlovo nám. 5, Praha 2 od 10 do 13 hod. Účastníci akce v čele s patronem organizace APLA Markem Ztraceným přijdou zatančit v modrých tričkách, výtěžek ze vstupného poputuje organizaci.

Jelikož představu o tom, co obnáší život s autismem či Aspergerovým syndromem má každý občan v Americe, ale v ČR je to stále velká neznámá, je zvýšení obecného povědomí o této problematice u nás, jedním z našich strategických cílů. Z tohoto důvodu každá akce, která na problematiku upozorní, je bezesporu velmi důležitá a prospěšná.

Tímto Vás srdečně zveme na tiskovou konferenci, která se koná 1. 4. od 10 hod. v kopuli LBBW Bank (která bude večer osvícena), Václavské nám.  40, Praha 1. Na konferenci budete mít možnost dozvědět se o problematice autismu a dalších aktivitách asociace pomáhající lidem s autismem, dále o samotném Dni autismu a charitativních projektech.

Děkujeme vám za vaši pozornost a podporu.

Simona Votyová

mediální koordinátorka, PR manažerka

Asociace pomáhající lidem s autismem-APLA Praha,Střední Čechy,o.s.

V Holešovičkách 1A/593, 182 00 Praha 8, tel.: 777557401

www.praha.apla.cz

www.autismus.cz

 
Materiály na serveru Dobromysl.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru.
Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti.
Tento server byl vytvořen za finančního přispění Evropských strukturálních fondů.
Názory zde prezentované vyjadřují postoje dodavatelů obsahu, a proto nemohou být v žádném případě považovány za oficiální postoj Evropské unie.
Dobromysl.cz, ISSN 1214-2107, Copyright (c) 2002 - 2013
MÁME OTEVŘENO? o.s. a dodavatelé obsahu
příspěvky, dotazy, spolupráce: redakce@dobromysl.cz