Přání Karla Bláhy

Zájmy

Charismatický tenor, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem, začínal profesionální dráhu v pražském Rokoku a strávil třicet let na jevišti Hudebního divadla v Karlíně. Studoval operní zpěv na Státní konzervatoři v Ostravě a Praze, a také na italské Akademii Santa Cecilia. Itálii miluje, často se do ní vrací a slavné italské hity se staly i tématem jeho druhého sólového alba.


Karel Bláha je zábavným vypravěčem historek nejen z divadelního zákulisí, spolu s PhDr. Jiřím Levým sepsal vzpomínkovou knihu Tak to je život. Kus světa procestoval s fotbalovým mužstvem Amfora. Hraje rád tenis, jeho syn Karel Bláha jr. je organizátorem Memoriálu Strýčka Jedličky, jehož další ročník se uskuteční koncem léta v tenisovém areálu TK Sparta Praha ve Stromovce.


Na podzim oslavil Karel Bláha pětašedesátiny, k nimž si dopřál speciální představení plné přátel z branže v pražském Divadle U Hasičů, kde se nyní chystá pořádat své recitály s hosty pravidelně. Srdečně zve všechny své příznivce na nové představení Skandál v operetě, které se v Divadle U Hasičů uskuteční 1. února 2013 od 19h. Pořadem provází herec Miroslav Dvořák, spolu s Karlem Bláhou vystoupí Galla Macků, Jolana Smyčková- a další sólisté- plus komorní balet, složený z konzervatoristek.


Se svým talentovaným žákem Bartolomějem Veselým z muzikálového oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha se zúčastní Studentské Thálie, která proběhne 28. února v Divadle Na Prádle, její finále pak 4. března na Nové scéně Národního divadla. Karel Bláha je mezi mladými rád a snaží se s nimi držet krok. Jeho profesní zkušenosti se váží také ke starší populaci, pro kterou uskutečnil pěvecké turné po českých seniorských domovech.


Své vystoupení před časem zrealizoval i ve specifickém prostředí ženské věznice v pardubickém kraji. „Musím říci, že šlo o jeden z největších zážitků mého života,“ říká. V závěru našeho hovoru jsem Karla Bláhu požádala o vzkaz pro čtenáře našeho webu. „Pocházím z lékařské rodiny, můj otec, docent Karel Bláha, byl „krčař“, léčil hlavně pěvce, byl takovým jejich patronem. Od dětství jsem byl otcem veden k etice. Název Dobromysl nejen do ucha hezky zní, ale myšlenka komunikace je nejpodstatnější, aby si lidé naslouchali, jeden druhému pomáhali a byli k sobě vstřícní.“