PoradnaInfo o sdružení M.O.


dotaz:

Dobrý den, píši diplomovou práci o organizacích, které se věnují lidem s MP, můžete mi napsat něco o programech vašeho sdružení? Děkuji Martina J.


odpověď:

Dobrý den, naše organizace Máme otevřeno?, o.s. se věnuje lidem s mentálním postižením a autismem a hlavním naším cílem je integrace těchto lidí do společnosti.


Na našich webových stránkách www.mameotevreno.cz jsou podrobnější informace o programech a tady je jejich shrnutí:


Tranzitní program - podporuje lidi s mentálním a kombinovaným postižením v získávání a udržení si pracovního místa na běžném trhu práce - od vyřizování různých formalit, přes vyhledávání práce, jednání se zaměstnavateli, až po pracovní asistenci při zaučení. Klienti mohou program využívat 1,5 roku.


Pracovně-tréninkový program v kavárně Vesmírna - jedná se o tréninky pracovních návyků a základních dovedností při práci v kavárenském prostředí. Program je určen pro zájemce cílové skupiny, starší 18 let, kteří jej mohou využívat po dobu 2 let.


Jiné odpoledne - rozšiřuje nabídku integračních zájmových aktivit pro nejmladší generaci lidí s mentálním či kombinovaným postižením nebo autismem (5-18 let). Děti mohou rozvíjet své schopnosti v přirozeném prostředí zájmového kroužku za podpory asistenta.


Dobrovolnické centrum - Akce Pontony - poskytuje službu občanské advokacie pro mladé lidi s postižením od 16 let věku výše. Uživatel programu se setkává s dobrovolníkem, který plní roli průvodce v běžných životních situacích. Společně pak tráví volný čas a pracují na předem stanovených cílech pomáhajících uživateli v osamostatnění. Funguje také jako kontaktní a informační místo pro zájemce o dobrovolnictví.


Asistenční služba - je určena lidem od 3 do 50 let s mentálním či kombinovaným postižením nebo autismem. Asistent pomáhá s rozvojem schopností a dovedností klienta, s využitím jeho volného času , případně jako pomoc rodině se zajištěním péče o dítě a člověka s postižením. Služba je částečně hrazena uživatelem. Maximálně 40h měsíčně.


Informační a poradenské centrum (IPC) - poskytuje informace a poradenství k tématu mentální postižení a autismus, ale neodmítá ani ostatní dotazy ze sociální sféry. Funguje prostřednictvím telefonu, e-mailu, osobní schůzky nebo internetové poradny na serveru www.dobromysl.cz. IPC slouží nejen lidem s postižením a jejich rodinám, ale i široké veřejnosti, studentům a médiím.


Přeji hodně štěstí a budete-li něco potřebovat obraťte se.

Pěkný den.


kategorie dotazu: pomáhající organizace - mentální postižení, autor dotazu: