Staňte se partnerem


Milí přátelé,

jste na stránkách projektu, který si klade za cíl odstraňovat bariéry a sbližovat lidi s postižením a bez. Dobromysl.cz poskytuje od roku 2002 pod doménou www.dobromysl.cz komplexní informace o problematice zdravotního postižení - konkrétně různých forem mentálního postižení a autismu - a integrace lidí s tímto typem postižení do společnosti.

Primární cílovou skupinou tohoto projektu jsou rodiny lidí s mentálním postižením a lidé z pomáhajících profesí - sociální pracovníci, projektoví manažeři, opatrovníci, psychologové, speciální pedagogvé, pracovníci státních institucí i neziskových organizací. Jedná se tedy o poměrně rozsáhlý segment trhu - vždyť v České republice je téměř 300.000 lidí s mentálním postižením, a tito lidé mají své rodiny a zároveň využívají služeb různých sociálních organizací a odborníků.

Server navíc tematicky přesahuje úzkou oborovou specializaci - je koncipován jako otevřený prostor a zaměřuje se též na zdravý životní styl, rodinu, mezilidskou komunikaci, a další aspekty společenského života. To na Dobromysl přivádí nejen širší odbornou veřejnost (studenty, novináře, lékaře), ale i další uživatele internetu.

Návštěvnost serveru se kontinuálně zvyšuje. V roce 2010 jsme zaznamenali přes 200000 čtenářských přístupů, kteří si přečetli přes 0,5 milionu stránek. Aktuální návštěvnost našeho webu můžete shlédnout na webu Navrcholu.cz. V žebříčcích nejnavštěvovanějších webů neziskových organizací v ČR se dlouhodobě dobromysl.cz pohybuje kolem 5. místa.

Náš projekt má skvělé odborné reference, infopartnery serveru: APLA - Asociace pomáhající lidem s autismem, Klub rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, Česká unie pro podporované zaměstnávání, Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu a OS Rytmus.

Patronem serveru je ing. Jiří Pavlín, tvůrce a provozovatel největšího českého rodinného portálu Rodina.cz.

Dobromysl.cz je nekomerční sociální projekt a je v plné míře financován ze sponzoringu. Vstupní investice byla pokryta z prostředků EU PHARE (program Access) a dále z dotace MPSV ČR, z níž je částečně financován i provoz serveru.

Hledáme partnery z komerční sféry, které zajímá dlouhodobá a perspektivní spolupráce s modelovým internetovým projektem prvním svého druhu u nás. Sponzoring může mít kromě finančního příspěvku na realizaci projektu také formu darovaných pronájmu reklamního prostoru na serveru.

Pro další informace prosím kontaktujte Karolínu Boškovou na karolina.boskova@mameotevreno.cz, tel. 775 700 461 , 222 511 216 .